Emperador

Kategori: Etiketë:

Përshkrim

Emperador

Emperador – Mermer dhe Granit Egjiptian – Gurë Mermeri Egjipt Ne eksportojmë mermer dhe granit egjiptian në të gjithë botën me të gjitha përfundimet e nevojshme.

Specifikimet standarde

Specifikimet standarde dhe të dhënat teknike: – Emperador

Rezistenca në shtypje (ASTM C 170): 19800 psi

Forca përkulëse (ASTM C 880): 1900 psi

Rezistenca ndaj gërryerjes (ASTM C 241/ C 1353): 38,8 Ha

Dendësia (ASTM C 97): 2628

Thithja e ujit (ASTM C 97): 0,89 %

Moduli i këputjes (ASTM C 99): 1900 psi

Vendi i origjinës: Egjipt

Disponueshmëria e materialit: Blloqe, pllaka, pllaka

Dimensionet e pllakave: 265-300cm x 160-195cm

Trashësia e pllakave (Disponueshmëria): 15-20-30-40-50 mm (deri në 200 mm sipas porosisë)

Dimensionet e pllakave (Disponueshmëria): Çdo dimension

Trashësia e pllakave: 10-12-15-20-30-40 mm (deri në 200 mm sipas porosisë)

Përfundimet sipërfaqësore për Emperador : E lëmuar, e pa lëmuar, e grimuar, e krehur, e acidit, e rërës, e përplasur me çekiç, e rrëzuar, me vija, fytyrë e ndarë

Kthehu te mermeri egjiptian

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Emperador”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *