Travertine

Kategori: Etiketë:

Përshkrim

Travertine

Travertin – Mermer dhe Granit Egjiptian – Gurë Mermeri Egjipt Ne eksportojmë mermer dhe granit egjiptian në të gjithë botën me të gjitha përfundimet e kërkuara.

Specifikimet standarde

Specifikimet standarde dhe të dhënat teknike: – Travertin

Rezistenca në shtypje (ASTM C 170): 13300 psi

Forca përkulëse (ASTM C 880): 1600 psi

Rezistenca ndaj gërryerjes (ASTM C 241/ C 1353): 26,4 Ha

Dendësia (ASTM C 97): 2618

Thithja e ujit (ASTM C 97): 0,29 %

Moduli i këputjes (ASTM C 99): 2600 psi

Vendi i origjinës: Egjipt

Disponueshmëria e materialit: Blloqe, pllaka, pllaka

Dimensionet e pllakave: 265-300cm x 160-195cm

Trashësia e pllakave (Disponueshmëria): 15-20-30-40-50 mm (deri në 200 mm sipas porosisë)

Dimensionet e pllakave (Disponueshmëria): Çdo dimension

Trashësia e pllakave: 10-12-15-20-30-40 mm (deri në 200 mm sipas porosisë)

Përfundime sipërfaqësore për travertin: e lëmuar, e pa lëmuar, e grimuar, e krehur, e tharë me rërë, me çekiç, e rrëzuar, me vija, fytyrë e ndarë

Kthehu te mermeri egjiptian

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Travertine”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *