Red Sphinx

Kategori: Etiketë:

Përshkrim

Red Sphinx

Red Sphinx – Mermer dhe Granit Egjiptian – Gurë Mermeri Egjipt Ne eksportojmë mermer dhe granit egjiptian në të gjithë botën me të gjitha përfundimet e kërkuara.

Specifikimet e prodhimit

Vendi i origjinës: Egjipt

Lloji i gurit: Granit

Disponueshmëria e materialit: Blloqe, pllaka, pllaka, etj

Dimensionet e pllakave: 265 deri në 300 cm x 160 deri në 195 cm

Trashësia e pllakave (Disponueshmëria): 15 – 20 – 30 – 40 – 50 mm (deri në 200 mm sipas porosisë)

Dimensionet e pllakave (Disponueshmëria): Çdo dimension

Trashësia e pllakave: 10 – 12 – 15 – 20 – 30 – 40 mm (deri në 200 mm sipas porosisë)

Përfundimet e sipërfaqes: E lustruar, e pa lustruar, fytyrë e ndarë, e grirë, e pastruar me rërë, me vija dhe me flakë.

Kthehu te graniti egjiptian

Graniti egjiptian përdorej në Egjiptin e lashtë në prodhimin e statujave dhe antikiteteve egjiptiane, për ta dalluar atë në ngjyrë dhe fortësi nga llojet e tjera, dhe është një nga materialet e para që faraonët gdhendën dhe përdorën.

Shkembinjte granitike perbehen kryesisht nga minerale feldspat, kuarci, mike dhe amfibole, te cilat formojne nje matrice te nderlidhur, disi ekuigranulare te feldspatit dhe kuarcit, me mike dhe amfibole me biotite me te erret te shperndara dhe amfibole (shpesh hornblende) duke perbere mineralet me ngjyre me te hapur. Granitet mund të jenë kryesisht me ngjyrë të bardhë, rozë ose gri ose të zezë, në varësi të mineralogjisë së tyre.

Ne në kompaninë Marble Stone Egypt dhe Marble Egypt Një nga kompanitë më të mëdha, kompanitë e mermerit dhe granitit në Egjipt nxjerrin granit egjiptian në të gjitha llojet, dhe prodhojmë për t’iu përshtatur të gjitha përdorimeve, dhe ne eksportojmë në të gjitha pjesët e botës me cilësi të lartë dhe çmime konkurruese, ne jemi një nga pionierët në eksportimin e granitit egjiptian në botë.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Red Sphinx”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *